LFA30F-5-SNCJ1
Cosel USA, Inc.
Product No:
LFA30F-5-SNCJ1
Description:
AC/DC CONVERTER 5V
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.13" L x 1.97" W x 1.04" H (104.9mm x 50.0mm x 26.4mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6 A
Series LFA (30W)
Type Enclosed
Efficiency 79%
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC