LFA75F-36-SNJ1Y
Cosel USA, Inc.
Product No:
LFA75F-36-SNJ1Y
Description:
AC/DC CONVERTER 36V
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.91" L x 1.97" W x 1.32" H (150.1mm x 50.0mm x 33.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.1 A
Series LFA (75W)
Type Enclosed
Efficiency 84.5%
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC