Home / Oscillators / LFSPXO025019REEL
minImg
LFSPXO025019REEL
IQD Frequency Products
Product No:
LFSPXO025019REEL
Description:
XTAL OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CFPS-39
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr IQD Frequency Products
Base Resonator Crystal
Frequency 32 MHz