Home / Crystals / LFXTAL026380REEL
minImg
LFXTAL026380REEL
IQD Frequency Products
Product No:
LFXTAL026380REEL
Description:
CRYSTAL 8.0000MHZ 16PF SMD
In Stock : 4385
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 16pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings -
Series 12SMX-B
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr IQD Frequency Products
Frequency 8 MHz