LGA75A-5-S
Cosel USA, Inc.
Product No:
LGA75A-5-S
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 5V
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.91" L x 1.97" W x 1.36" H (150.1mm x 50.0mm x 34.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 15 A
Series LGA (75W)
Type Open Frame
Efficiency 79%
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 132 VAC