Home / Ceramic Capacitors / LLL31MR71E474MA01L
minImg
LLL31MR71E474MA01L
Murata Electronics
Product No:
LLL31MR71E474MA01L
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0612
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series LLL
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.47 µF