Home / Voltage Reference / LM4050AEX3-3.3/V+T
minImg
LM4050AEX3-3.3/V+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
LM4050AEX3-3.3/V+T
Package:
SC-70-3
Description:
IC VREF SHUNT 0.1% SC70-3
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Output Type Fixed
Tolerance ±0.1%
Current - Output 15 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply -
Temperature Coefficient 50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SC-70-3
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz 50µVrms
Series Automotive, AEC-Q100
Current - Cathode 67 µA
Package / Case SC-70, SOT-323
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V