Home / Fixed Inductors / LMLP03A2N2R2CTAR
minImg
LMLP03A2N2R2CTAR
KYOCERA AVX
Product No:
LMLP03A2N2R2CTAR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.2A 80 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm
Inductance 2.2 µH