Home / Fixed Inductors / LMLP04A4M330CTAS
minImg
LMLP04A4M330CTAS
KYOCERA AVX
Product No:
LMLP04A4M330CTAS
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
FIXED IND 33UH 420MA 810MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 400mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 810mOhm
Inductance 33 µH