Home / Fixed Inductors / LMLP04B4M150CTAS
minImg
LMLP04B4M150CTAS
KYOCERA AVX
Product No:
LMLP04B4M150CTAS
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
FIXED IND 15UH 650MA 280MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 940mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm
Inductance 15 µH