Home / Fixed Inductors / LMLP07B7M100DTAS
minImg
LMLP07B7M100DTAS
KYOCERA AVX
Product No:
LMLP07B7M100DTAS
Description:
FIXED IND 10UH 3.2A 101MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 101mOhm Max
Inductance 10 µH