LNJC24X4ARA
Panasonic Electronic Components
Product No:
LNJC24X4ARA
Package:
3528
Description:
LED ICE BLUE 3528 SMD
In Stock : 224
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Wavelength - Dominant -
Configuration Standard
Lens Transparency -
Viewing Angle -
Color Ice Blue
Current - Test 10mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating 230mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 2.10mm
Supplier Device Package 3528
Lens Style Round with Flat Top
Series -
Package / Case 2-PLCC
Mfr Panasonic Electronic Components
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.40mm Dia