LNRTA110A
Crouzet
Product No:
LNRTA110A
Manufacturer:
Crouzet
Description:
CNTRL LIQ LEV 110VAC SOCKETABLE
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Output Type Relay
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Contact Form SPDT (1 Form C)
Weight 0.441 lb (200.03 g)
Series NRT
Sensitivity 0 ~ 100kOhm
Type Constant Level
Voltage - Supply 110VAC
Mfr Crouzet
Distance - Control To Sensor (Max) 91.44m
Features Delay Timer
Package Box
Contact Rating @ Voltage 10A @ 250VAC