Home / RF Filters / LP0805A0836ASTR
minImg
LP0805A0836ASTR
KYOCERA AVX
Product No:
LP0805A0836ASTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
RF FILTER LOW PASS 836.5MHZ 0805
User Guide
Insertion Loss 0.3dB
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.080" L x 0.061" W (2.03mm x 1.55mm)
Height (Max) 0.044" (1.12mm)
Product Status Active
Series LP0805
Package / Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Bandwidth 25MHz
Mfr KYOCERA AVX
Ripple -
Frequency 836.5MHz Center