Home / RF Filters / LP0AA4370A700
minImg
LP0AA4370A700
KYOCERA AVX
Product No:
LP0AA4370A700
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
SIGNAL CONDITIONING 4370 MHZ SIZ
User Guide
Insertion Loss -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.259" L x 0.156" W (6.58mm x 3.98mm)
Height (Max) 0.022" (0.56mm)
Product Status Not For New Designs
Series LP
Package / Case 16-ULGA
Bandwidth -
Mfr KYOCERA AVX
Ripple -
Frequency 4.37GHz