Home / Crystals / LP300F23CET
minImg
LP300F23CET
CTS-Frequency Controls
Product No:
LP300F23CET
Description:
CRYSTAL 30.0000MHZ 20PF SMD
User Guide
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Ratings -
Series ATSSMLP
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr CTS-Frequency Controls
Frequency 30 MHz