LPS3015-473MRC
Coilcraft
Product No:
LPS3015-473MRC
Manufacturer:
Coilcraft
Description:
FIXED IND 47UH 400MA 1.55OHM SMD
In Stock : 283
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 390mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.116" L x 0.116" W (2.95mm x 2.95mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.55Ohm Max
Inductance 47 µH
Series LPS3015
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 17MHz