LQG18HH2N7S00D
Murata Electronics
Product No:
LQG18HH2N7S00D
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED IND 2.7NH 1A 0.13OHM SMD
In Stock : 10827
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 12 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 2.7 nH
Series LQG18
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 4GHz