LQH31CN2R2M03L
Murata Electronics
Product No:
LQH31CN2R2M03L
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
1206
Description:
FIXED IND 2.2UH 430MA 533MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 430 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package 1206
Ratings -
DC Resistance (DCR) 533mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series LQH31
Type Wirewound
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 50MHz