LQH43PH101M26L
Murata Electronics
Product No:
LQH43PH101M26L
Description:
FIXED IND 100UH 320MA 1.8456 OHM
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 320mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 320 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.8456Ohm Max
Inductance 100 µH
Series LQH43
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4MHz