LQM21DN330M70L
Murata Electronics
Product No:
LQM21DN330M70L
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
0805
Description:
FIXED IND 33UH 200MA 2.99OHM SMD
In Stock : 8305
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 80mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.99Ohm Max
Inductance 33 µH
Series LQM21
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 16MHz