LQP03TN2N7BZ2D
Murata Electronics
Product No:
LQP03TN2N7BZ2D
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
FIXED IND 2.7NH 500MA 200MOHM SM
In Stock : 28887
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 2.7 nH
Series LQP03
Type Thick Film
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz