LQW15AN12NJ80D
Murata Electronics
Product No:
LQW15AN12NJ80D
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
FIXED IND 12NH 1.24A 0.093OHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 30 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.24 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 93mOhm Max
Inductance 12 nH
Series LQW15
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.2GHz