LQW15AN19NG8ZD
Murata Electronics
Product No:
LQW15AN19NG8ZD
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
FIXED IND 19NH 920MA 156MOHM SMD
In Stock : 10091
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 30 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 920 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 156mOhm Max
Inductance 19 nH
Series LQW15
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5GHz