LQW15AN7N5J80D
Murata Electronics
Product No:
LQW15AN7N5J80D
Description:
FIXED IND 7.5NH 1.7A 50 MOHM SMD
In Stock : 10000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 35 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Inductance 7.5 nH
Series LQW15
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 7GHz