LQW15AN9N5H00D
Murata Electronics
Product No:
LQW15AN9N5H00D
Description:
FIXED IND 9.5NH 540MA 140MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 25 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 540 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Inductance 9.5 nH
Series LQW15
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.5GHz