LQW15CA22NK00D
Murata Electronics
Product No:
LQW15CA22NK00D
Description:
FIXED IND 22NH 1.3A 60 MOHM SMD
In Stock : 10002
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.040" L x 0.022" W (1.02mm x 0.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 22 nH
Series LQW15
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3GHz