LQW18AS47NG0CD
Murata Electronics
Product No:
LQW18AS47NG0CD
Description:
EMC
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 200 MHz
Q @ Freq 38 @ 200MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Inductance 47 nH
Series LQW15
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 2GHz