LQW2BAS15NG00L
Murata Electronics
Product No:
LQW2BAS15NG00L
Description:
FIXED IND 15NH 600MA 170MOHM SMD
In Stock : 4348
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 50 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Inductance 15 nH
Series LQW2
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2015 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.2GHz