LS E67B-T2V1-1-1
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
LS E67B-T2V1-1-1
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
4-PLCC
Description:
LED RED CLEAR 4PLCC SMD
User Guide
Wavelength - Dominant 633nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Red
Current - Test 50mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating 627.5mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 2.10mm
Supplier Device Package 4-PLCC
Lens Style Round with Flat Top
Series Power TOPLED®
Package / Case 4-PLCC
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 645nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.40mm Dia