Home / Ceramic Capacitors / LS1808N221J302NTM
minImg
LS1808N221J302NTM
Knowles Novacap
Product No:
LS1808N221J302NTM
Manufacturer:
Knowles Novacap
Description:
CAP CER 220PF 250VAC C0G 1808
In Stock : 163
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250VAC
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings X2, Y3
Series -
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.065" (1.65mm)
Mfr Knowles Novacap
Capacitance 220 pF