Home / Ceramic Capacitors / LS1808N820K302NTM
minImg
LS1808N820K302NTM
Knowles Novacap
Product No:
LS1808N820K302NTM
Description:
CAP CER 82PF 250VAC C0G/NP0 1808
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250VAC
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.065" (1.65mm)
Mfr Knowles Novacap
Capacitance 82 pF