LSA28-S2M1-S24
ConductRF
Product No:
LSA28-S2M1-S24
Manufacturer:
ConductRF
Description:
CBL ASSY SMA-MCX PLUG-PLUG 24"
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Cable Type 2.18mm OD Coaxial Cable
2nd Contact Gender Male
1st Connector MCX Plug
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Blue
2nd Connector SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series LSA
Length 24.00" (609.60mm)
Mfr ConductRF
1st Contact Gender Male
Style SMA to MCX
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 18 GHz