Home / Voltage Reference / LT1034CZ-2.5#TRPBF
minImg
LT1034CZ-2.5#TRPBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LT1034CZ-2.5#TRPBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
TO-92-3
Description:
IC VREF SHUNT 1.6% TO92-3
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 6µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±1.6%
Current - Output 20 mA
Mounting Type Through Hole
Current - Supply -
Temperature Coefficient 40ppm/°C, -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-92-3
Reference Type Shunt, Dual
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series -
Current - Cathode 30 µA
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V, 7V