LT1121IZ-3.3#TRPBF
Linear Technology
Product No:
LT1121IZ-3.3#TRPBF
Manufacturer:
Linear Technology
Package:
TO-92-3
Batch:
Datasheet:
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA TO92-3
In Stock : 6501
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 105
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 50 µA
PSRR 58dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 30V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 14 mA
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-92-3
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Protection Features Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Linear Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.7V @ 150mA