Home / Battery Chargers / LT3651IUHE-8.4#PBF
minImg
LT3651IUHE-8.4#PBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LT3651IUHE-8.4#PBF
Description:
IC BATT CHG LI-ION 2CELL 36QFN
In Stock : 32
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Battery Pack Voltage 8.4V
Charge Current - Max 4A
Number of Cells 2
Package / Case 36-WFQFN Exposed Pad
Voltage - Supply (Max) 32V