LT4HW-AC24VS
Panasonic Industrial Automation Sales
Product No:
LT4HW-AC24VS
Description:
RELAY TIME DELAY 9999HR 5A 250V
User Guide
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Screw Terminal
Delay Time 0.01 Sec ~ 9999 Hrs
Circuit SPDT (1 Form C)
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Relay Type Mechanical Relay
Series LT4H-W
Function Programmable (Multi-Function)
Voltage - Supply 24VAC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Timing Adjustment Method Up/Down Digit Keys
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 5A @ 250VAC