LT4HWT-AC240VS
Panasonic Industrial Automation Sales
Product No:
LT4HWT-AC240VS
Description:
RELAY TIME DELAY 9999HR 0.1A 30V
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Screw Terminal
Delay Time 0.01 Sec ~ 9999 Hrs
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Relay Type Solid State Relay
Series LT4H-W
Function Programmable (Multi-Function)
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Timing Adjustment Method Up/Down Digit Keys
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 0.1A @ 30VDC