LT6200IS6-10#TRM
Analog Devices Inc.
Product No:
LT6200IS6-10#TRM
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
TSOT-23-6
Description:
IC BUFFER 1 CIRCUIT TSOT23-6
User Guide
Voltage - Supply Span (Max) 12.6 V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Output Type Rail-to-Rail
Slew Rate 450V/µs
Gain Bandwidth Product 1.6 GHz
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 20mA
Current - Input Bias 23 µA
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-6
Voltage - Input Offset 2.5 mV
Series -
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Voltage - Supply Span (Min) 2.5 V
Mfr Analog Devices Inc.
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Amplifier Type Buffer
Current - Output / Channel 90 mA