LT6200IS8#PBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LT6200IS8#PBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
8-SO
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SO
User Guide
Voltage - Supply Span (Max) 12.6 V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Output Type Rail-to-Rail
Slew Rate 50V/µs
Gain Bandwidth Product 165 MHz
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 20mA
Current - Input Bias 23 µA
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Voltage - Input Offset 2.5 mV
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply Span (Min) 2.5 V