Home / Voltage Reference / LT6654AHS6-2.5#3ZZPBF
minImg
LT6654AHS6-2.5#3ZZPBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LT6654AHS6-2.5#3ZZPBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
TSOT-23-6
Description:
PREC WIDE S HI OUT DRV L N REF
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz 1.6ppmp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.05%
Current - Output 10 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 600µA
Temperature Coefficient 10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-6
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 1.5ppmp-p
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 36V