Home / Voltage Reference / LT6654AHS6-4.096#TRPBF
minImg
LT6654AHS6-4.096#TRPBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LT6654AHS6-4.096#TRPBF
Package:
TSOT-23-6
Description:
IC VREF SERIES 0.05% TSOT23-6
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 2ppmp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.05%
Current - Output 10 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 600µA
Temperature Coefficient 10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-6
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 2ppmrms
Series -
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.096V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 4.596V ~ 36V