LTC6101HVCCS5#TRPBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC6101HVCCS5#TRPBF
Description:
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT TSOT23-5
User Guide
Voltage - Supply Span (Max) 100 V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Output Type -
Slew Rate -
Gain Bandwidth Product 200 kHz
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 350µA
Current - Input Bias 100 nA
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-5
Voltage - Input Offset 400 µV
Series -
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Voltage - Supply Span (Min) 5 V
Mfr Analog Devices Inc.
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Amplifier Type Current Sense
Current - Output / Channel 1 mA