Home / Voltage Reference / LTC6652AHMS8-2.5#TRPBF
minImg
LTC6652AHMS8-2.5#TRPBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC6652AHMS8-2.5#TRPBF
Package:
8-MSOP
Description:
IC VREF SERIES 0.05% 8MSOP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 2.1ppmp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.05%
Current - Output 5 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 560µA
Temperature Coefficient 5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MSOP
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 2.8V ~ 13.2V