LTC6905HS5-100#TRMPBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC6905HS5-100#TRMPBF
Description:
IC OSC SILICON 100MHZ TSOT23-5
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Count -
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 8 mA
Series -
Type Oscillator, Silicon
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V
Mfr Analog Devices Inc.
Frequency 100MHz