LTR100JZPF1302
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR100JZPF1302
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
1225
Description:
HIGH POWER CHIP RESISTOR: HIGH-P
In Stock : 4000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1225
Ratings AEC-Q200
Resistance 13 kOhms
Series LTR
Power (Watts) 2W