LTR100JZPF3900
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR100JZPF3900
Package:
1225
Description:
RES SMD 390 OHM 2W 2512 WIDE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1225
Ratings AEC-Q200
Resistance 390 Ohms
Series LTR
Power (Watts) 2W