LTR10EZPF11R0
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR10EZPF11R0
Package:
0508
Description:
RES 11 OHM 1% 1/4W 0508
In Stock : 5000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0508
Ratings -
Resistance 11 Ohms
Series LTR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W