LTR10EZPJ390
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR10EZPJ390
Package:
0805
Description:
RES SMD 39 OHM 1/4W 0805 WIDE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 39 Ohms
Series LTR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W