LTR50UZPF11R0
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR50UZPF11R0
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
2010
Description:
RES SMD 11 OHM 1W 2010 WIDE
In Stock : 14110
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 11 Ohms
Series LTR
Power (Watts) 1W